Skip to main content

Czym dokładnie jest Construction Management wyjaśnia Joanna Bujak.

Czym dokładnie jest Construction Management wyjaśnia Joanna Bujak.

Publikacja:

W dzisiejszym dynamicznym świecie budowlanym, wskazanie w umowie z Generalnym wykonawcą terminu i wartości nie daje gwarancji ich dochowania. Z uwagi na powyższe Inwestorzy poszukują coraz bardziej efektywnych i elastycznych metod realizacji projektów. W tym kontekście Construction Management (CM) wyłania się jako innowacyjne podejście do zarządzania inwestycjami budowlanymi, oferujące szereg korzyści dla zaangażowanych stron. Czym dokładnie jest Construction Management i jakie są jego główne atuty?

Czym Jest Construction Management?

Construction Management to strategia zarządzania projektem budowlanym, gdzie nie ma Generalnego Wykonawcy, a realizacja polega na współpracy Inwestora z zespołem, bezpośrednio odpowiadającym na kontraktację, realizację oraz rozliczanie inwestycji.

Korzyści z Realizacji Budowy w Formule Construction Management:

 1. Pełna Kontrola nad Projektem: Jedną z kluczowych korzyści CM jest pełna kontrola inwestora nad projektem. Inwestor uczestniczy aktywnie we wszystkich decyzjach, co umożliwia dostosowywanie projektu do bieżących potrzeb i oczekiwań.
 2. Transparentność Finansowa i Kontrola Kosztów: Construction Management wprowadza wysoką transparentność finansową. Inwestor ma bieżący dostęp danych kosztowych, co pozwala na ścisłe monitorowanie budżetu i eliminację nieprzewidzianych wydatków.
 3. Elastyczność w Dostosowywaniu Projektu: CM umożliwia inwestorowi elastyczne dostosowywanie projektu w trakcie jego realizacji. Zmiany mogą być wprowadzane bez większych problemów, co pozwala na dostosowanie inwestycji do zmieniających się warunków rynkowych lub preferencji inwestora.
 4. Współpraca z Ekspertami w Branży: Jedną z kluczowych zalet CM jest możliwość współpracy z najlepszymi specjalistami w danej dziedzinie. Wybór podwykonawców i dostawców nie jest ograniczony do firm wskazanych przez GW, co pozwala na korzystanie z wykonawców wybranych bezpośrednio przez Inwestora.
 5. Redukcja Ryzyka i Zarządzanie Problemami: Construction Management identyfikuje potencjalne problemy na bieżąco, co minimalizuje ryzyko wystąpienia trudności w trakcie realizacji. Skoordynowane zarządzanie problemami przeciwdziała opóźnieniom i dodatkowym kosztom. To zdecydowana przewaga w porównaniu do tradycyjnego generalnego wykonawstwa, gdzie wiedzą inwestora jest ograniczona do informacji uzyskiwanych od GW.
 6. Optymalizacja Efektywności: CM umożliwia optymalizację efektywności poprzez skoordynowaną współpracę z podwykonawcami. Każdy specjalista koncentruje się na swojej dziedzinie, co przekłada się na wyższą jakość wykonania poszczególnych etapów projektu.

Dlaczego Warto Wybrać Naszą Firmę do Realizacji Inwestycji w Formule Construction Management?

Nasza firma to zespół specjalistów z długoletnim doświadczeniem w prowadzeniu inwestycji w formule Construction Management, gotowych podjąć się najbardziej wymagających projektów budowlanych. Jesteśmy gwarancją partnerskiej współpracę, gdzie cele Inwestora, stają się naszymi priorytetami.

 1. Ekspercka Wiedza: Nasz zespół składa się z doświadczonych specjalistów, posiadających głęboką wiedzę zarówno w obszarze Construction Management, jak i specjalistycznych dziedzin budownictwa.
 2. Pełna Dostępność do Informacji: Zapewniamy transparentność na każdym etapie projektu. Udostępniamy inwestorowi kompleksową dokumentację finansową, dzięki której masz pełną kontrolę nad kosztami.
 3. Dostosowywanie się do Zmieniających Się Warunków: Jesteśmy elastyczni i gotowi dostosować się do zmieniających się warunków rynkowych. Nasze podejście umożliwia płynne wprowadzanie zmian bez utraty efektywności.
 4. Partnerstwo oparte na Wzajemnym Zaufaniu: Dla nas każdy projekt to partnerstwo. Zaufanie i współpraca z klientem są kluczowe dla osiągnięcia sukcesu inwestycji.
 5. Kontrola Kosztów i Optymalizacja Efektywności: Działamy skrupulatnie, dbając o kontrolę kosztów i optymalizację efektywności. Naszym celem jest dostarczenie inwestorowi najwyższej jakości rezultatów przy zachowaniu efektywnego wykorzystania zasobów.
 6. Wsparcie na Każdym Etapie: Nasza firma oferuje nie tylko usługi Construction Management, lecz również wsparcie i doradztwo na każdym etapie projektu. Współpraca z nami to pewność, że inwestycja jest w najlepszych rękach.

Współpraca z nami to doświadczenie, profesjonalizm. Zrealizujemy każdy projekt budowlany zgodnie z najwyższymi standardami i oczekiwaniami. 💼🏗️ #ConstructionManagement #InwestycjeBudowlane #ElastycznośćProjektu #ProfesjonalizmBudowlany #WartoWspółpracować

Adres

ul. Piękna 24/26a lok. 3
00-549 Warszawa
NIP: 952-174-01-12
Regon: 142-192-015

© 2023 MJL. Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja Sensorama

Śledz nas